Autosedačka Cavoe Le Mans i-SIZE od 40-150 cm

  Kód:

  319,00 €
  S DPH Informácie o dostupnosti na +421 907 953 254

  CAVOE Le Mans je nový produkt od značky Cavoe. Táto inovatívna autosedačka s I-SIZE schválením je certifikovaná pre deti od 40 do 150 cm. Sedačka LE MANS je najuniverzálnejšia sedačka I-SIZE na trhu, vďaka inovatívnej funkcii zatiahnutia opornej nohy do vnútra základne ISOFIX.

  Vyberte farebnosť
  Množstvo
  Informácie o dostupnosti na +421 907 953 254

  Pridať do zoznamu prianí

  Autosedačka Cavoe LE MANS I-SIZE 40-150 cm, otočná o 360 stupňov, RWF, ISOFIX

  Pri výbere autosedačky pre dieťa by sme sa v prvom rade mali riadiť bezpečnosťou. Detská sedačka LE MANS od CAVOE má schválenie I-SIZE. Čo to znamená?

  Bezpečná autosedačka je taká, ktorá správne sadne dieťaťu aj do auta. Rovnako dôležitá je aj správna inštalácia v aute. Ani tá najlepšia autosedačka nemôže zaručiť optimálnu bezpečnosť, ak nie sú splnené tieto dve kritériá.

  Jedným z hlavných predpokladov normy I-SIZE je zníženie rizika nesprávneho výberu sedačky a inštalácie do auta. Menej objektívne váhové kritérium bolo nahradené kritériom rastu dieťaťa. Každá sedačka schválená I-SIZE musí byť namontovaná v aute pomocou systému ISOFIX, ktorý výrazne znižuje riziko chyby pri inštalácii. Okrem toho musí sedačka umožňovať prepravu dieťaťa proti smeru jazdy až do výšky 75 cm. V prípade sedačky LE MANS je možný protismerný transport do 105 cm, teda do hmotnosti cca 18 kg. Správne uzamknutie väčšiny mechanizmov signalizujú zelené svetlá.

  Rozsah nárazových testov bol rozšírený o testy bočného nárazu a prevrátenia. Používajú sa modernejšie „Q“ figuríny, ktoré majú viac senzorov ako ich „P“ predchodcovia.

  LE MANS je otočná sedačka určená pre deti vysoké od 40 do 150 cm. Jeho veľkou výhodou je možnosť prepravy dieťaťa proti smeru jazdy až do výšky 105 cm, teda do hmotnosti cca 18 kg. Výskumy ukazujú, že preprava v protismere je až 5-krát bezpečnejšia ako preprava dopredu. Pri použití sedačky v tejto polohe je nutné použiť opornú nohu.

  Otočná funkcia sedačky je mimoriadne pohodlná a praktická. Vďaka nej môžeme sedačku nastaviť nabok, keď dieťa sedí, čo túto činnosť rozhodne uľahčuje, najmä ak je pri nej zaparkované ďalšie auto. Ďalšou výhodou je možnosť bočného nastavenia sedadla pri parkovaní, napríklad na kŕmenie dieťaťa.

  Preprava dieťaťa v polohe proti smeru jazdy je možná od výšky 75 cm, odporúčame však používať polohu proti smeru jazdy čo najdlhšie, t.j. do 105 cm alebo 18 kg hmotnosti.

  Sedačku LE MANS je možné namontovať dopredu pre dve výškové skupiny v dvoch rôznych konfiguráciách:

  - pre deti od 76 do 105 cm s 3-bodovým systémom zapínania a opornou nohou

  - a pre deti od 105 do 150 cm. V tomto prípade by mala byť oporná noha aj 3-bodové bezpečnostné pásy skryté vo vyhradených priehradkách. Dieťa je zaistené bezpečnostnými pásmi auta spolu s celou sedačkou. Je mimoriadne dôležité správne nastaviť výšku opierky hlavy. Ramenný popruh by mal viesť diagonálne cez rameno vášho dieťaťa a nie vo výške jeho krku.

  Dôležitý je aj doplnkový systém bočnej ochrany. Stlačením centrálneho tlačidla sa vysunú piesty tlmiča. Zvyšujú bezpečnosť pri bočnom náraze alebo prevrátení auta. Zo strany dverí sa odporúča vysunúť len jeden piest.

  Pri inštalácii sedačky vpredu môžeme zmeniť aj uhol sklonu sedačky. Môžeme si vybrať jednu z 3 polôh v závislosti od výšky dieťaťa. Podrobnosti nájdete v návode na použitie. Pri prestavovaní dieťaťa sa sedačka automaticky posunie do jedinej povolenej a bezpečnej polohy, takže nehrozí, že sa pomýlite a nastavíte zlý uhol.

  Technické špecifikácie:

  - schválenie I-SIZE pre deti od 40 do 150 cm vysoké,

  - spätná preprava dieťaťa do 105 cm alebo hmotnosti 18 kg (RWF do 18 kg),

  - integrovaná základňa ISOFIX (jednoduchá inštalácia, lepšia stabilita a bezpečnosť),

  - inovatívna funkcia otáčania sedačky o 360 stupňov (sedačku je možné polohovať nabok, čo uľahčuje ukladanie dieťaťa do sedačky alebo kŕmenie pri parkovaní),

  - 3-stupňové nastavenie sklonu sedadla v prednej polohe (možnosť posunutia ťažiska dopredu a tým dosiahnutia pohodlnej polohy pri spánku),

  - automatické nastavenie správneho sklonu sedadla,

  - viacstupňové a dvojstupňové nastavenie opierky hlavy integrované s výškovým nastavením ramenných popruhov (optimálna ochrana hlavy dieťaťa v každom štádiu vývoja),

  - 5-bodové bezpečnostné pásy (pre deti od 40 do 105 cm vysoké),

  - redukčná vložka pre deti od 40 do 60 cm s bedrovou opierkou,

  - redukčná vložka z perforovanej tkaniny zaisťujúca ventiláciu,

  - použitie špeciálnej energeticky absorbčnej peny,

  - možnosť vybratia čalúnenia na pranie,

  - doplnkový systém bočnej ochrany, ktorý možno aktivovať z vybranej strany sedadla (zo strany dverí)

  ROZMERY [cm]:

  Výška / dĺžka / šírka (autosedačka so základňou): 55-75 x 70 x 45 cm

  Šírka sedadla: 25 cm

  Hĺbka sedadla: 29 cm

  Výška operadla(v závislosti od polohy opierky hlavy): 51 - 71 cm

  HMOTNOSŤ [kg]: 14,8 kg

  Tabuľka dát

  Váhová kategória:
  i-size 40-150 cm

  Špecifické referencie

  Produkt pridaný na porovnanie